پایگاه رسمی انتشارات جان جهان، ناشر بسته‌های آموزشی بی‌بی رعنا تلفن: 66595290 021

درباره ما

پیشخوان

هزارویک فن معلمی

معلم اول ابتدایی، اولین انسانی است که کودک خارج از دایره خانواده با به تعاملی جدی می پردازد. لذا این معلم نقش بسیار پر رنگی در زندگی هر فرد دارد و لازم است از شاسته ترین و باهوش ترین معلمان در این مقطع استفاده شود. کودک باید طی یگ سال تحصیلی از او بیاموزد که چگونه هم جدی باشد و هم مهربان، هم سختکوش باشد و هم لذت ببرد. و از همه مهمتر چگونه بخواند و بنویسد.

معلمی در این میان موفق است که در ابتدای امر محبوب دانش‌آموز باشد. دانش‌آموزی در این مقطع، احساس خوشوقتی میکند که به شوق دیدار معلم هرروز بیدار شود و زحمت رفتن به مدرسه را به جان بخرد. در اینجا سخن سقراط معنا پیدا می‌کند که گفت: «درس دادن یک فن از هزار و یک فن معلمی است.» کودک باید معلم را زیباتر از مادر خود ببیند، او را مهربان بیابد، باور کند که به مدرسه می‌رود تا با معلم زیبا و مهربان خود بازی کند و شاد باشد. چنین معلمی شایستگی آموزش را دارد. او باید با زیرکی، کنجکاوی کودک را برانگیزد و او را به پرسش وادارد. کودک هرچه بیشتر بپرسد بیشتر لذت خواهد برد. کودکی که نمی‌پرسد حتماً دچار اختلالی روانی است و باید با جدیت در درمان او کوشید.

در چنین شرایطی کودک آرام‌آرام به کشف نشانه‌هایی خواهد پرداخت که به حروف الفبا معروف‌اند. معجزه‌ی عجیبی در این نشانه‌ها نهفته است. این نمادهای شگفت‌انگیز وقتی به طرزی خاص در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، دارای معنا می‌شوند و سخنی با تو می‌گویند. به‌راستی کشف چنین معجزات شگفت‌انگیزی لذت‌بخش نیست؟! کودک در این کشف و شهود غرق در لذت می‌شود. او در حال دست یافتن به مهارتی است که برایش نوعی استقلال را به همراه دارد. ازاین‌پس می‌تواند درک مطلبی مستقل از دیگران داشته باشد و به‌تنهایی مطالبی را دنبال و آن‌ها را درک کند. این موضوع،  حس بالندگی و اعتمادبه‌نفسی بی‌نظیر به او می‌دهد و او حس می‌کند به‌یک‌باره بزرگ‌شده و باید با دوران کودکی خداحافظی کند.

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد منابعی است که در دسترس کودک قرار می‌گیرد. این منابع که اغلب به‌صورت کتاب و یا اپلیکیشنهای آموزشی است، باید بسیار دقیق انتخاب شود. چراکه کودکی در این سن و سال قدرت تحلیل آن‌ها را ندارد و هرآن چه به او گفته شود مانند وحی منزل قبول می‌کند. چنانکه پیامبر اکرم فرمود: «علمی که در کودکی آموخته شود، مانند نقش حک‌شده بر سنگ است.» کتاب‌ها و نرم‌افزارهایی که به نام آموزش علوم مختلف، اطلاعاتی را عریان و بی‌واسطه و بدون جذابیت‌های قابل‌کشف، در اختیار کودک می‌گذارد و او بدون هیچ تلاشی برای کشفشان،  آن‌ها را تصاحب می‌کند؛ ابداً برای این منظور مناسب نیست. در اینجا نقش والدین در انتخاب این منابع اطلاعاتی بسیار تعیین‌کننده است. البته ناگفته پیداست که معلمین برای رصد این محصولات و معرفی آن به والدین از هر مرجعی شایسته‌ترند.

قصه‌های بی‌بی رعنا

  • نزدیک به 80 قصه‌ی کاملاً ایرانی برای کودکان 3 تا 10 سال
  • این قصه‌ها طی سال‌ها تحقیق و با بهره‌گیری از زبده‌ترین کارشناسان آموزشی و روانشناسی کودک تهیه‌شده است.
  • تمام قصه‌های این مجموعه توسط کارشناسان آموزش‌وپرورش تائید شده است.

هدیه معلمین

  • بسته‌های این مجموعه به معلمین کمک می‌کند تا کلاس شادتری برای دانش آموزان فراهم کنند..
  • هر نشانه یک قصه
  • فلش کارت‌های زیبا برای هر نشانه
  • کاربرگ برای هر نشانه

در حال ارائه فرم...

سرور با خطایی مواجه شد.

 با موفقیت ارسال شد.

انتشارات جان جهان

تهران، خیابان آزادی، خیابان والعصر، کوچه علیخانی، شماره 9، واحد 1

کد پستی: 1419983461

تلفن: 66595290، 09125675707

info@janejahan.com

کلیۀ حقوق مادی و معنوی این سایت برای انتشارات جان جهان محفوظ است