پایگاه رسمی انتشارات جان جهان، ناشر بسته‌های آموزشی بی‌بی رعنا تلفن: 66595290 021

پیشخوان

محصولات

درباره ما

خواندن کتاب قصه، موتور احساس و تفکر کودکان را روشن می کند و از آنان انسان‌هایی متفکر می سازد. به شرط این‌که کتاب‌های استاندارد و با محتوا برایشان تهیه شود.

روش کار با مجموعه‌ی «همگام با کلاس اولی‌ها»

در ابتدای سال تحصیلی دانش‌آموزان قادر به خواندن قصه‌های این مجموعه نیستند. ولی به عنوان تمرین می‌توان از آنها خواست نشانه‌هایی که آموخته‌اند را در متن قصه‌ها بیابند. طی این تمرین دانش‌آموز ناخواسته با تصاویر قصه‌ها درگیر می‌شود و در ذهن خود قصه‌ای می‌سازد؛ و با هیجان منتظر است تا با یادگیری نشانه‌های بیشتر، زمان خواندن قصه‌ها شروع شود و خود قصه‌ها را بخواند و با قصه‌ای که در ذهن ساخته، مقایسه کند.

این انتظار برایش خاطره‌ی شیرینی از با سواد شدن و تمرین روانخوانی را رقم خواهد زد .

بعد از یادگیری نشانه «اُ» زمان خواندن اولین قصه‌ی این مجموعه فرا می‌رسد. بی شک دانش‌آموز از مقایسه‌ی قصه‌ای که خود در ذهن ساخته با قصه‌ی اصلی کتاب، شگفت‌زده خواهد شد و چیزهایی خواهد آموخت که ما را در امر آموزش به اهدافمان نزدیک‌تر خواهد کرد. تقویت روانخوانی و املا، افزایش دایره واژگان و آموزش حفاظت از محیط زیست کمترین دست‌آوردهای این فرآیند است.

 

هرگز نباید قصه‌های مجموعه‌ی «همگام» برای دانش‌آموز خوانده شود

 چون در این صورت آنچه رشته‌ایم پنبه خواهد شد.

 

نگران روانخوانی و املا کلاس اولی‌ها نباشید

اجازه ندهید مشکل روانخوانی و املا، اعتماد به نفس کودکان را پایین بیاورد و آن‌ها را از مدرسه گریزان کند.  ترس، اضطراب و ناتوانی در خواندن، عواملی است که به شدت روحیه‌ی کودک را آزار می‌دهد و باعث تخریب اعتماد به نفس در او می‌شود.

لذت از آموزش و تمرین، اعتماد به نفس کودک را بالا برده و او را از اضطراب و ناتوانی در خواندن و نوشتن مصون می‌دارد. مهارت خواندن برای ‌دانش آموزان، نقش مهمی ‌در فهم ریاضیات، علوم و مطالعات اجتماعی ایفا خواهد کرد.

کلاس اولی‌ها می‌توانند با کمک قصه‌های «همگام با کلاس اول» بی‌اضطراب و با لذت، تمرین روانخوانی و املا انجام دهند . چون قصه‌ها به ترتیب نشانه‌هایی که او می‌آموزد، نوشته شده و علاوه بر آن قصه‌ها و تصاویر کتاب‌ها متناسب با روحیات و درک او تهیه شده است.

اولین قصه‌ی این مجموعه، کوتاه و  با توان و حوصله‌ی دانش‌آموز در ابتدای سال تحصیلی تناسب دارد و با آموزش نشانه‌های بعدی متن قصه‌ها نیز مفصل‌تر خواهد شد.

 

چرا نگران روانخوانی دانش آموزان باشیم

وقتی‌که «قصه‌های بی‌بی‌رعنا» این مشکل را به راحتی حل می‌کند.

تمرین روانخوانی با قصه‌های «بی‌بی‌رعنا»

همیشه برای کودکان جذاب و لذت‌بخش است.

 

کودکان در تمرین روانخوانی با قصه، احساس انجام تکلیف ندارند. در نتیجه به راحتی و بدون فشار روانی رفع تکلیف، با علاقه‌ی بیشتری آن را دنبال خواهند کرد. قصه‌های مناسب، راحت‌ترین و لذت‌بخش‌ترین راه برای تقویت روانخوانی کودکان است.

شما خود بهتر می‌دانید کودکی که مشکل روانخوانیش برطرف شود، به سراغ بقیه‌ی کتاب‌ها خواهد رفت و «کتاب خواندن برابر است با موفقیت تحصیلی»

بی تردید خواندن کتاب قصه در کنار کتاب درسی باعث پیشرفت در نوشتن، غنی شدن دایره‌ی واژگان و درک بیشتر مفاهیم خواهد شد.

قصه‌های هدفمند و جذاب بی‌بی‌رعنا مانند معلم پایه اول در خاطرشان جاویدان خواهد بود.

توجه داشته باشید که کلاس اولی‌ها بعد از آموختن نشانه‌ی «اُ» می‌توانند برای اولین بار یک کتاب کامل را بدون کمک دیگران بخوانند. بی‌شک اولین تجربه‌ی شیرین قصه‌خوانی، آن هم در ابتدای سال تحصیلی، اعتماد به نفس خارق العاده‌ای به آنان هدیه خواهد داد.

یادمان نرود «لذت از آموختن حق کودکان است»

به عنوان کلام آخر یادآور می‌شویم که قصه‌های مجموعه‌ی «همگام» حفاظت از محیط‌زیست را نیز آموزش می‌دهد. کودکی که این کتاب‌ها را به عنوان اولین کتاب‌های عمرش خوانده‌ باشد، هرگز زباله‌هایش را در طبیعت رها نخواهد کرد. هرگز به شکار حیوانات فکر نخواهد کرد. و همواره به طبیعت احترام خواهد گذاشت.

در حال ارائه فرم...

سرور با خطایی مواجه شد.

 با موفقیت ارسال شد.

کلیۀ حقوق مادی و معنوی این سایت برای انتشارات جان جهان محفوظ است

انتشارات جان جهان

تهران، خیابان آزادی، خیابان والعصر، کوچه علیخانی، شماره 9، واحد 1

کد پستی: 1419983461

تلفن: 66595290، 09125675707

info@janejahan.com