همگام با کلاس اولی ها

نویسنده: ناهید گیگا

تصاویر: عزیز محسنی

ویژه ی اول دبستان

شامل 26 قصه.

دانش آموزان بعد از خواندن 11 نشانه الفبا (نشانه«ای») قادر خواهند بود اولین قصه آن را بخوانند.

منطبق با برنامه آموزشی کتاب فارسی کلاس اول.

 

PDF صفحات اول کتاب

استاندارد سازمان پژوهش و برنامه ریزی

 

 

 

مورد تأیید آموزش و پرورش

50,000تومان 45,000تومان

شماره محصول: 101 زیر مجموعه

توضیحات

یکی از هیجان انگیزترین لحظات عمر هر کسی، زمانی است که می تواند اولین جملات را بخواند و معنی آنها را درک کند.همۀ ما این لحظات را تجربه کرده ایم. بستۀ آموزشی« همگام با کلاس اولیها » برای شیرین تر کردن این لحظات طراحی شده است.

کتاب همگام با کلاس اولیها که شامل 26 قصه است؛ اولین قصه هایی است که کودک می تواند بدون کمک گرفتن از دیگران اقدام به خواندن آنها کند.چرا که هر کدام از آنها با نشانه هایی که کودک تا آن زمان آموخته نوشته شده است.

در کتاب همگام با کلاس اولیها ، اولین قصه در هفتۀ ‌دوم آذر ماه که کودک 11 نشانه را آموخته (نشانه ای)، قابل استفاده است و به ترتیب و با تاریخ های مشخص این روند تا هفتۀ آخر اسفند ماه ادامه می یابد.تاریخ استفاده از هر قصه در فهرست آن درج شده است. این برنامه مطابق با برنامه زمانبندی کتاب فارسی کلاس اول تهیه شده است.

علاوه بر این با توجه به حساسیت موضوع حفاظت از محیط زیست، تمامی قصه های کتاب همگام با کلاس اولیها به صورت مستقیم و غیر مستقیم حفاظت از محیط زیست را هشدار و آموزش می دهد.

ویژگی های کتاب همگام با کلاس اولیها

🍀 26 قصه در یک جلد.

🍀 دانش آموزان با آموختن 11 نشانه ی الفبا (نشانه «ای») می توانند اولین قصه ی کتاب را بدون کمک کسی بخوانند و برای خواندن قصه ی بعدی مشتاقانه نشانه بعدی را می آموزند.

🍀 هر نشانه یک قصه ی مستقل دارد و منطبق با کتاب درسی طراحی و تنظیم شده است.

🍀 قصه ها در ابتدا کوتاه و کم کم بر اساس توانایی کودک متن آنها طولانی تر می شود.

🍀 در هر قصه فقط یکی از نشانه ی مورد نظر به عنوان الگو، قرمز شده است و کودک آن نشانه را در متن خود خواهد یافت.

🍀 در لیست هر قصه مطالب علمی و اخلاقی به شکل سوال و پاسخ ذکر شده است تا معلمین عزیز با استفاده از آن، کلاسی پویا داشته باشند.

🍀 پیام قصه های این مجموعه «حفاظت از محیط زیست» است تا توجه کودکان به این امر مهم ، بیشتر جلب شود.

🍀 اندازه و وزن کتاب به گونه ای طراحی شده که دستان کودک هنگام مطالعه در هر حالتی خسته نشود.

🍀 استفاده از متن قصه ها برای مشق و دیکته در مدرسه و خانه

🍀 افزایش دایره واژگان

🍀 افزایش مهارت روانخوانی

🍀 ارتقا توانمندی کودک در زمینه درک و دریافت مطالب آموزشی

🍀 تقویت حافظه شنیداری

🍀 افزایش حافظه بلند مدت

🍀 تشخیص و تمیز دیداری

🍀 افزایش هوش کلامی

🍀 الگو برداری از تصاویر آن در زنگ نقاشی (به علت ساده شدن تصاویر)

چرا نگران روانخوانی دانش آموزان باشیم
وقتی‌که «قصه‌های بی بی رعنا» این مشکل را به راحتی حل می‌کند.
تمرین روانخوانی با قصه‌های «بی بی رعنا»
همیشه برای کودکان جذاب و لذت‌بخش است.

تو صیه های مفید برای اولیای کلاس اولیها

کودکان در تمرین روانخوانی با قصه، احساس انجام تکلیف ندارند. در نتیجه به راحتی و بدون فشار روانی رفع تکلیف، با علاقه‌ی بیشتری آن را دنبال خواهند کرد. قصه‌های مناسب، راحت‌ترین و لذت‌بخش‌ترین راه برای تقویت روانخوانی کودکان است.

شما خود بهتر می‌دانید کودکی که مشکل روانخوانیش برطرف شود، به سراغ بقیه‌ی کتاب‌ها خواهد رفت و «کتاب خواندن برابر است با موفقیت تحصیلی» بی تردید خواندن کتاب قصه در کنار کتاب درسی باعث پیشرفت در نوشتن، غنی شدن دایره‌ی واژگان و درک بیشتر مفاهیم خواهد شد.

 بی تردید قصه‌های هدفمند و جذاب بی‌بی‌رعنا مانند معلم پایه اول در خاطرشان جاویدان خواهد بود.

توجه داشته باشید که کلاس اولیها بعد از آموختن نشانه‌ی «ای» می‌توانند برای اولین بار یک قصه کامل را بدون کمک دیگران بخوانند. بی‌شک اولین تجربه‌ی شیرین قصه‌خوانی، آن هم در ابتدای سال تحصیلی، اعتماد به نفس خارق العاده‌ای به آنان هدیه خواهد داد..

یادمان نرود لذت از آموزش حق کودکان است .

به عنوان کلام آخر یادآور می‌شویم که قصه‌های مجموعه‌ی « همگام » حفاظت از محیط‌ زیست را نیز آموزش می‌دهد. کودکی که این کتاب‌ها را به عنوان اولین کتاب‌های عمرش خوانده‌ باشد، هرگز زباله‌هایش را در طبیعت رها نخواهد کرد. هرگز به شکار حیوانات فکر نخواهد کرد. و همواره به طبیعت احترام خواهد گذاشت.

خواندن کتاب قصه، موتور احساس و تفکر کودکان را روشن می کند و از آنان انسان‌هایی متفکر می سازد. به شرط این‌که کتاب‌های استاندارد و با محتوا برایشان تهیه شود.

روش کار با مجموعه‌ی « همگام با کلاس اولیها »

در ابتدای سال تحصیلی دانش‌آموزان قادر به خواندن قصه‌های این مجموعه نیستند. ولی به عنوان تمرین می‌توان از آنها خواست نشانه‌هایی که آموخته‌اند را در متن قصه‌ها بیابند. طی این تمرین دانش‌آموز ناخواسته با تصاویر قصه‌ها درگیر می‌شود و در ذهن خود قصه‌ای می‌سازد؛ و با هیجان منتظر است تا با یادگیری نشانه‌های بیشتر، زمان خواندن قصه‌ها شروع شود و خود قصه‌ها را بخوانند و با قصه‌ای که در ذهن ساخته، مقایسه کند.

این انتظار برایش خاطره‌ی شیرینی از با سواد شدن و تمرین روانخوانی را رقم خواهد زد .

بعد از یادگیری نشانه «ای» زمان خواندن اولین قصه‌ی این مجموعه فرا می‌رسد. بی شک دانش‌آموز از مقایسه‌ی قصه‌ای که خود در ذهن ساخته با قصه‌ی اصلی کتاب، شگفت‌زده خواهد شد و چیزهایی خواهد آموخت که ما را در امر آموزش به اهدافمان نزدیک‌تر خواهد کرد. تقویت روانخوانی و املا، افزایش دایره واژگان و آموزش حفاظت از محیط زیست کمترین دست‌آوردهای این فرآیند است.

هرگز نباید قصه‌های مجموعه‌ی « همگام با کلاس اولیها» برای دانش‌آموز خوانده شود

چون در این صورت آنچه رشته‌ایم پنبه خواهد شد.

نگران روانخوانی و املا کلاس اولی‌ها نباشید

اجازه ندهید مشکل روانخوانی و املا، اعتماد به نفس کودکان را پایین بیاورد. چرا که آن‌ها را از مدرسه گریزان می کند. ترس، اضطراب و ناتوانی در خواندن، عواملی است که به شدت روحیه‌ی کودک را آزار می‌دهد. و باعث تخریب اعتماد به نفس در او می‌شود.

لذت از آموزش و تمرین، اعتماد به نفس کودک را بالا می برد. و او را از اضطراب و ناتوانی در خواندن و نوشتن مصون می‌دارد. مهارت خواندن در دانش آموز، نقش مهمی ‌در فهم ریاضیات، علوم و مطالعات اجتماعی ایفا می کند.

کلاس اولی‌ها با کتاب « همگام با کلاس اولیها»، بی‌اضطراب و با لذت، روانخوانی و املا تمرین می کنند. چون قصه‌ها به ترتیب نشانه‌هایی که او می‌آموزد، نوشته شده است.  علاوه بر آن قصه‌ها و تصاویر کتاب‌ها منطبق با روحیات و درک او تهیه شده است.

اولین قصه‌ی کتاب همگام کوتاه و متناسب با توان و حوصله‌ی او در ابتدای سال تحصیلی است.  با آموزش نشانه‌های بعدی متن قصه‌ها نیز مفصل‌تر خواهد شد.

اطلاعات بیشتر

وزن 160 g
شابک

9786009922130

مشخصات انتشار

چاپ اول 1398, 5500 نسخه

صفحات

128 صفحه

قطع

رقعی (cm 14/5x 21)

کیفیت

کاغذ تحریر, تمام رنگی

صحافی

شومیز, سلفون براق

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “همگام با کلاس اولی ها”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *